Wszystkie publikowane na blogu opinie są opiniami subiektywnymi.

Szukaj na tym blogu

23 października 2014

Tabletki buzzzujące! Jest moc.


oleofarm24.pl

Tabletki musujące są już passe. Aby wyróżnić się na tłocznym rynku suplementów diety, na apteczne półki trafiła nowość. Tabletki buzzzujące. Buzują, nie musują;-)

Cała seria zawiera:


  • chelat żelaza
  • magnez B6
  • chelat magnezu B6
  • vita-c
  • vita-c + rutyna + cynk
  • asparagixin
  • calcium alergino
Dla fanów takiej postaci suplementu diety (lekiem to nie jest), jest to całkiem bogata gama. Co do jakości wchłaniania, nie polecałabym.

Żelazo i magnez są w postaci chelatu. Według niektórych danych , jest to dobrze przyswajalna forma. Jednak wyróżniamy chelaty Albion o udowodnionym działaniu i pseudo-chelaty, czyli te nie posiadające takiego certyfikatu. Więcej o chelatach napisałam we wpisie: A mój magnez jest lepszy niż twój! Tutaj definitywnie mamy do czynienia z pseudo-chelatem. 

Magnez, w preparacie nie chelatowym, w postaci węglanu magnezu i tlenku magnezu nie stanowią dobrze przyswajalnej formy magnezu. Lepsze są sole organiczne. Dla przypomnienia: Naturalny magnez.Do tej samej grupy zaliczę jeszcze Asparagixin, czyli magnez+potas. Tutaj cały czas będę się upierać, że jest tylko jedna słuszna postać tego połączenia. Postać będąca lekiem. Mowa o leku Aspargin. Reszta to marne podróbki, które poprzez dodatek w nazwie "ekstra" próbują być jak Aspargin. Niestety na wielu, taki dodatek "ekstra" w nazwie działa.

Co do samej nazwy. Dziwnym sposobem poprzez nazwę z potrójną literą "zzz" nawiązuje do znanej od dawna serii preparatów musujących Plusssz. Tam mamy potrójne "sss". Szata graficzna również jest zbliżona. Na tyle, że na pierwszy rzut oka byłam pewna, że to nowa seria Plusssz, a nie polskiego producenta.

Czy tabletki buzzzujące różnią się czymś od tabletek musujących? Nie. Jedynie pomysłową nazwą.

Jak widać po wpisie, nie jestem fanką tej postaci suplementów. Według mnie jest w nich za dużo "chemii". Substancje działające + substancje musujące+ substancje barwiące + substancje smakowe + substancje słodzące......tłoczno w tej tabletce się robi;-)


1 komentarz: