Wszystkie publikowane na blogu opinie są opiniami subiektywnymi.

Szukaj na tym blogu

5 sierpnia 2014

Naturalny magnez - Neomag Forte

źródło: aflofarm.pl

Czy wiecie jaka reklama znów się pojawiła? Nie odmówię sobie tej przyjemności i jeszcze raz poruszę temat jedynego naturalnego magnezu, Neomag. Oczywiście w wersji forte, tym razem:-)

Dla niewtajemniczonych, oraz nowo odwiedzających przypomnę, że wpis o Neomagach rozpoczął mój blog. Dla przypomnienia: Jedyny naturalny magnez!

"Kwiaty mogą być sztuczne ale wolimy naturalne, tak jak soki czy miód. A magnez? Nie każdy o tym wie, ale też może być sztuczny albo naturalny." Jak się posłucha tej reklamy, wzmocnionej sugestywnymi obrazami pięknych tulipanów, wyciskanego soku albo miodu to oczywiste, że chcemy żyć naturalnie. A jeśli występuje u nas potrzeba suplementacji magnezu (a u większości zazwyczaj jest) to oczywiście, że chcemy żeby był naturalny.

Co zawiera Neomag forte:


  • węglan magnezu
Co wiemy o tym związku? Jest to nieorganiczna sól magnezu. Tlenek magnezu jest najgorszym źródłem magnezu, jeśli chodzi o wchłanianie. A jeśli chodzi o cenę dla pacjenta to jest tym najbardziej preferowanym (bardzo niska cena- cóż jaka jakość taka cena niestety). Ale powróćmy do węglanu magnezu. W naturze jak najbardziej występuje...jako skała:-) 

Jako przypomnienie, ponownie podam skalę wchłanialności magnezu:


1. Sole organiczne (mleczany, cytryniany, asparginiany) [najlepsze wchłanianie magnezu]
2. Sole nieorganiczne (węglany) 
3. Tlenki [najgorsze wchałanianie]
 "Ja w trosce o swoją rodzinę wybrałam Neomag forte- czyli magnez pochodzący z naturalnych źródeł (...)". To kolejny cytat z reklamy. Wszystko brzmi świetnie, tylko dawkę forte raczej nie poleciłabym dzieciom. Zwłaszcza, iż magnez zażyty w zbyt dużej dawce powoduje biegunkę. Jest nawet w użyciu cały czas, stary środek na zaparcia- sól gorzka czyli siarczan magnezu- i działa! Według mnie, w reklamie użyto troszkę nierozsądnych haseł. Na pewno są to hasła, które przykuwają uwagę i zachęcają do kupna. Szkoda tylko, że za tymi hasłami nic dobrego się nie kryje...

PRAWDA: naturalny magnez
FAŁSZ: naturalny niestety nie oznacza lepszy w tym wypadku; wersja forte na pewno nie jest dla dzieci

Przed spożyciem preparatu skonsultuj się z lekarzem bądź farmaceutą;-)

1 komentarz:

  1. Ach, ja też uwielbiam raczyć się produktami syntezy chemicznej :D
    Za każdym razem jak słyszę o tych NeoMagach i innych chelatach magnezu mam ochotę wyć ze śmiechu i płakać z rozpaczy jednocześnie...

    OdpowiedzUsuń