Wszystkie publikowane na blogu opinie są opiniami subiektywnymi.

Szukaj na tym blogu

22 grudnia 2014

Wesołych Świąt bez zgagi!Kochani, Wesołych Świąt Bożego Narodzenia! Życzę wam samych smacznych przysmaków na wigilijnym stole, radosnych spotkań z rodziną i bogatego Gwiazdora:-) Ręka w górę, kto był grzeczny!

Tymczasem zamieniłam apteczny fartuch na fartuch kuchenny. W świątecznym szale oddaje się mojej drugiej po blogowaniu pasji - gotowaniu. Keks już upieczony, śledziki się marynują a to tylko początek...

Widzimy się po świętach z jakimś rześkim tematem. A tymczasem nie naoglądajcie się za dużo reklamy "Controloc control i święta bez zgagi" :-)

P.S - ten lek nie działa błyskawicznie. Należy go stosować regularnie, codziennie rano na czczo. Zmniejsza stężenie wytwarzanego kwasu solnego w żołądku. Mniej kwasu, mniej zagagi. Ale, ale....przez to, że mamy mniej kwasu w żołądku, pH soku żołądkowego wzrasta. Już nie jest super kwaśne. Co najwyżej kwaśnawe. Co za tym idzie, wszystkie bakterie z nieświeżego jedzenia nie rozpuszczą się w kwasie tylko mają szansę nas podtruć ciutkę. Także uwaźajcie co jecie. A jak już się objecie i stosujecie regularnie Controloc...cóż uważajcie na podstępne resztki;-)

Pogromca.

6 komentarzy:

 1. A czym się różni IPP od Controlocu? To drugie bez recepty z tego co wiem.

  Pogromcom udanych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chemicznie to samo - Pantoprazol. Dawka ta sama - 20mg. Różnią się ceną przede wszystkim, a także ilością sztuk w opakowaniu. Leki na rp zazwyczaj mają po 14, 28, 56...etc sztuk a bez recepty max 14 tabletek/kapsułek. To jest stosunkowo świeża sprawa, że te leki są też bez recepty.

   Usuń
 2. Nawzajem, wszystkiego dobrego! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak że, a nie także!

  OdpowiedzUsuń