Wszystkie publikowane na blogu opinie są opiniami subiektywnymi.

Szukaj na tym blogu

23 lipca 2014

Urointima FuragiActiveOstatnio pojawiła się nowa reklama jak i nowy preparat w aptece. Urointima, preparat posiadający statut leku, skierowany do osób z ostrym zapaleniem pęcherza.
Producent w reklamie ogłasza, że na rynek weszła nowa kompleksowa linia dla zdrowia dróg moczowych.
Zobaczmy, czy Urointima FuragiActive jest czymś nowym:

Skład:


  • 50 mg furaginy
Biorąc pod uwagę, że od niedawna można kupić bez recepty jedyny preparat który uznawany jest za antybiotyk a jest nim Urofuragina o takim samym składzie, mamy tak zwane odgrzewane kotlety.

Zapalenie pęcherza jest przykre, lubi nawracać i ciężko je wyleczyć. Co więcej, jesli już jest w stanie ostrym, ma całkiem niedaleko do nerek. A zapalenie nerek to koszmar którego nie życzy się nawet największemu wrogowi. Dlatego czy producent takiego leku dobrze robi, sugerując, że nawet na ostre zapalenie należy się udać do apteki, a nie do lekarza? Ludzie nie chcą chodzić do lekarza, omijają go szerokim łukiem. Nie jest to dobre podejście. Jest to niebezpieczne podejście.

Jak już pisałam, zapalenie pęcherza lubi nawracać, a furagina jako substancja jest tzw pierwszym rzutem leczenia. Do tego bakterie nie przyzwyczajają się do niej, więc można zastosowąć ją kilkakrotnie w ciągu życia i dalej będzie działać. Jedyny podchwytliwy moment to dawkowanie. W pierwszej dobie stanie ostrego 4 razy po 2 tabletki a potem 3 razy dziennie po 2 tabletki. Mało kto wytrzyma z zegarkiem w ręku, żeby co 8 godzin brać tabletkę.A tak trzeba przynajmniej przez 5 dni. Jak się zaczniemy bawić w "swój" grafik, jak nam pasuje, albo, żeby nie "przedobrzyć" to lek nie zadziała poprawnie. I waśnie do takiej grupy osób skierowana jest reklama. Zasugerowali, że jest coś nowego, co też blokuje bakterie i do tego szybko się wchłania! (Wszystkie inne furaginy na rynku też się szybko wchłaniają). Efekt? Przychodzą do apteki panie i proszą o Urointima. "Miałam furaginę ale na mnie nie działa!"
Drogie Panie, czy Furagin, czy też Urofuragin albo nowy Urointima, każdy z tym leków musicie stosować według tego samego niewygodnego schematu.

Także niestety. Miało być coś nowego, a nie jest.

PRAWDA: działa bakteriostatycznie, szybko się wchłania
FAŁSZ: sugerowanie, że na rynku pojawiło się coś zupełnie "nowego";

Przed spożyciem preparatu skonsultuj się z lekarzem bądź farmaceutą;-)

1 komentarz: