Wszystkie publikowane na blogu opinie są opiniami subiektywnymi.

Szukaj na tym blogu

5 lipca 2014

Mama Coffee - kawa dla kobiet w ciążyDziś kilka słów o kawie, która pojawiła się na aptecznych półkach. Specjalnej kawie, bo dedykowanej przyszłym mamom- Mama Coffee. Czyli kawa dla kobiet planujących ciążę, będących w niej a także tych, co karmią piersią.
Na stronie internetowej producenta możemy dowiedzieć się, że:

Wiele smakoszek kawy z żalem rozstaje się podczas ciąży i karmienia piersią z przyjemnością picia kawy. Mama Coffee rozwiązuje tę trudność- oprócz świetnego smaku uzupełnia dietę w składniki ważne dla organizmu matki i dziecka.

Co nam sugeruje taka informacja? Że mamy do czynienia z prawdziwą kawą, a nawet zdrowszą bo spełnia wymogi stosowania u kobiet w ciąży.

Zobaczmy co wchodzi w skład tego preparatu:


 • rozpuszczalna kawa zbożowa jęczmienna
 • kompleks witamin (kwas foliowy, witamina C oraz kompleks witamin z grupy B)
Kawa zbożowa? To co z kwestią smakoszek kawy? Z tego co mi wiadomo naturalna kawa dość znacząco różni się w smaku od kawy zbożowej. Inną kwestią jest kompleks witamin. Kobiety ciężarne zazwyczaj przyjmują preparaty witaminowe regularnie, dodajmy do tego sporadyczne spożywanie produktów spożywczych co raz częściej wzbogacanych o witaminy (np. płatki śniadaniowe) oraz codzienną filiżankę Mama Coffee i przedawkowanie witaminowe mamy jak w banku.

Poza tym, czy nie zdrowiej byłoby kupić zwykłą kawę zbożową?  A zdrowiej na pewno, bo mniej chemicznych dodatków- tych odpowiedzialnych za smak "naturalnej kawy" albo w wersjach smakowych "wanilii" i "toffee. Poza tym cena na pewno będzie znacząco niższa!

Przed spożyciem preparatu skonsultuj się z lekarzem bądź farmaceutą:-)

PRAWDA: preparat dla kobiet w ciąży
FAŁSZ: kawa!!!


5 komentarzy:

 1. Dostałam próbkę Mama Coffee na szkole rodzenia. W smaku przeochyda. Zrobiłam dwa łyki i resztę wylałam. Na pewno nie jest to produkt dla osób, które lubią normalną, dobrą kawę mieloną.
  A jeżeli ktoś lubi zbożową, to dokładnie tak - lepiej wypić sobie normalną, a nie jakiś dziwny rozpuszczalny ersatz.

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja się nie zgadzam z opinią. Kawa jest bardzo dobra w smaku, ta waniliowa może zalatuje bardziej cappuccino niż zwykłą kawą, ale na pewno nie smakuje jak zwykła kawa zbożowa. Co do witamin, to pijąc jedną filiżankę dziennie nie wydaje mi się, że ktoś przedawkuje witaminy, bez przesady.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dodajmy do tego witaminy spożywane w jedzeniu oraz ewentualne suplementy diety dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Wtedy ryzyko przedawkowania staje się jak najbardziej realne.

   Usuń
  2. O matko, trochę przesadzasz, zwłaszcza, że jedząc np jeden owoc, tych witamin jesz zaledwie ułamek z dziennego zapotrzebowania. Aby przedawkować, trzeba by pić litry soków. Jedna kawa pokrywająca 20% zapotrzebowanie, serio, nie zabije Cię, nawet przyjmując suplementy.

   Usuń
 3. Producent powinien dodać informacje o znikomym przyswajaniu tych witamin. Szkoda truć siebie i dziecko tym premixem witaminowym, który jest samą chemią. Widziałam pełno pozytywnych opinii, ale trudno mi w nie uwierzyć. Jeśli ktoś pije dobrą prawdziwą kawę, a nie rozpuszczalną, to nie ma nawet co porównywać. Do zwykłej zbożowej też można spienić mleko, dodać kostkę czekolady z pomarańczą i ciut cynamonu. Pycha...

  OdpowiedzUsuń