Wszystkie publikowane na blogu opinie są opiniami subiektywnymi.

Szukaj na tym blogu

27 lutego 2016

Proliver - kumulacja korzyści

źródło: http://www.aflofarm.com.pl/Produkty,act,product,ref,index,id,651


Kto widział najnowszą reklamę suplementu diety Proliver? Warto, bo nie dość, że gwiazdorska obsada to i reklama aż się prosi o omówienie na blogu :D Co prawda, już omawiałam ten preparat dawno temu, na początku tego bloga, ale nie zaszkodzi przypomnieć.W reklamie występuje nie kto inny jak pan od Lotto :) Znany i lubiany, kojarzony jednoznacznie. Tym razem bierze udział w losowaniu tabletki na wątrobę. Jest to nieco przerażająca wizja, ale jakże prawdziwa. W maszynie losującej kotłuje się ta masa różności, a mi na myśl przychodzi od razu żołądek osób które muszą lub chcą stosować po kilka leków, czy suplementów diety dziennie. Wracając do spotu, nie ma co losować,"(...) lepiej wybrać świadomie, i sięgnąć po Proliver." Proliver zawiera cenione składniki wspierające wątrobę, a do tego BONUS! Proliver wspiera utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. I hasło końcowe: "Podwójna wygrana, bez losowania".

Skład preparatu Proliver (w 6 tabletkach):

 • L-asparaginian L-ornityny 600 mg
 • cholina 120 mg
 • wyciąg z zielonej herbaty 100 mg
 • wyciąg z ziela karczocha 150 mg
 • wyciąg z cykorii 69 mg

Najbardziej interesuje mnie BONUS. Na stronie producenta za to działanie odpowiada zielona herbata. Jest to ciekawe, ponieważ zgodnie z wiedzą o fitoterapii w składzie mamy inny składnik, który takie działanie wykazuje i jest stosowany w lekach. Karczoch.W podanym przypadku w 1 tabletce mamy 25mg owego wyciągu z karczocha. Biorąc pod uwagę fakt, iż ma on działać obniżająco na cholesterol, i to, że łącznie mamy przyjąć 3 razy dziennie 2 tabletki, czyli 150mg (o ile pacjent zastosuje się do podanego dawkowania, a zapewne będzie stosował 1 tabletkę dziennie, bo tak wygodniej, a także żeby nie przedawkować;-)) zadajmy pytanie jak to się ma to naukowo potwierdzonych działających dawek?
Otóż według raportu EMA (link na końcu wpisu) jeśli przyjmiemy, że nasz wyciąg jest "suchy"(bo tak naprawdę nie wiemy, Ale wyciąg suchy ma najmniejsze dawkowanie), to potrzebujemy dziennie 600-1320mg wyciągu w leczeniu łagodnej i umiarkowanej hipercholesterolemii.
Zatem, czy dawka 150mg coś zdziała? Zdziała, ale raczej przy problemach z trawieniem, żółciopędnie itd. ale nie sądzę, żeby miała wpływ na obniżenie cholesterolu. Sądzę, że od tego są inne preparaty (np.Cynarex), przebadane i pewne.
Co do samej zielonej herbaty, ponieważ w tym konkretnym suplemencie ma to bonusowe działanie, to według literatury uważa się, iż surowiec ten hamuje wchłanianie cholesterolu. Ale poza tym posiada też działanie pobudzające, moczopędne, antyoksydacyjne czy antymutagenne.

Pytanie do pacjenta, który zgłasza się z problemami z wątrobą jest następujące: czy chodzi o regenerację czy o zaburzenia trawienia? Jeśli o regenerację i badania to potwierdzają, to nie co wybierać półśrodków, ale leki, które faktycznie wątrobę regenerują. Jeśli trawienie to preparaty o działaniu żółciopędnym, żółciotwórczym. A jeśli cholesterol? Jeśli bronimy się rękoma i nogami przed lekami chemicznymi - statynami to niestety nie ratujmy się suplementem diety. Bez zmiany trybu diety i korekty diety nie osiągnie się tą metodą dobrych dla zdrowia efektów.

Poza tym, aby preparat typu Proliver zadziałał jak oczekujemy, należy przyjmować go zgodnie z dawkowaniem czyli 6 tabletek dziennie. Czyli jedno opakowanie starczy nam na 5 dni suplementacji. Taka prawda. A podwójna wygrana bez losowania? Według mni,e to po pierwsze świadomość, że mamy problem a po drugie zrobienie choć małego kroku, aby to zmienić. Chociażby wyprowadzenie się codziennie na spacer. Dobre dla zdrowia, a także dla kondycji. Lepsze niż łykanie suplementów diety bez potrzeby. Ale to jest moje zdanie :)

 Wyniki badań EMA(strona 16)

10 komentarzy:

 1. Ale spacer przeciętnego użytkownika kosztuje znacznie więcej niż łykanie tabletek. Niestety mamy źle w głowach, że to wszystko łykamy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ludzie są otumanieni przez reklamy- po co zmieniać styl życia albo dietę? Wystarczy przecież wziąć tabletkę!

  Ja osobiście bardzo chciałabym móc przeczytać u Ciebie post dot. witaminy C. Nie wiem, czy spotkałaś się już może z "witaminą C lewoskrętną". Ogólnie chwyt marketingowy, ale to co ludzie wyprawiają, to szok. Jedni mówią- brać codziennie po MINIMUM 1000 mg witaminy C a jak jest się chorym, to takie dawki żeby aż przeczyściło a inni mówią, że przyjmowanie codziennej dawki 1000 mg będzie powodowało powstawanie kamieni na nerkach. Obrońcy "witaminy C lewoskrętnej" mówią, że kamienie na nerkach leczy się witaminą C i jeśli ktoś miał je na nerkach, to wit. C powoduje ich wydalenie. Przeciwnicy tej teorii mówią, że to bzdura- witamina C zakwasza organizm, powstają szczawiany a przez to właśnie kamienie nerkowe.

  Ciekawa jestem, co Ty napisałabyś na ten temat :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Temat witaminy C lewoskrętnej jest dla mnie trudny. Dwa razy próbowałam się zmierzyć z tematem, jednak fanatycy tej metody mnie dopadli;) Swoją drogą tekst o wit.C jest najczęściej czytanym na tym blogu:
   http://pogromcyreklam.blogspot.de/2014/12/witamina-c-lewoskretna-prawda-czy-mit.html

   Usuń
  2. Pisanie o witaminie C w sensie lewo- czy prawo-skrętnej, to chyba błąd - bo witamina C to nic innego jak kwas L-askorbinowy. To "maniacy" pod znaku "C" zaczęli wprowadzać termin lewoskrętnej witaminy C. Nie ma czegoś takiego jak prawoskrętna witamina C. Owszem istnieje kwas D-askorbinowy, ale to nie jest witamina C, tylko właśnie kwas D-askorbinowy.

   Usuń
 3. Jeśli chodzi o dawkowanie Prolivera, to jest analogiczne jak dla wszystkich tego typu produktów np. Hepatil. A nikt jakoś nie krytykuje (ani tu ani nigdzie indziej) czy to dawkowania Hepatilu czy też tego produktu jako takiego. Choć jego skład jest sporo uboższy od Prolivera a cena podobna...

  OdpowiedzUsuń
 4. No dobrze, ale w takim razie czym dokładnie, długoterminowo wspomóc się w obniżaniu cholesterolu? Co jest bezpieczne, skuteczne? Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że dieta i ruch są konieczne, ale może jednak coś polecasz?
  Podobnie z wątrobą, co uznajesz za dobry lek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ziołowe preparaty na bazie karczocha, olej lniany to na cholesterol. A na wątrobę, w celu regeneracji fosfolipidy sojowe.

   Usuń
 5. ja bardzo szczerze radzę jednak wylosować - mamy 90% szans, że trafimy coś lepszego niż PROLIVER;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Robicie bardzo dobrą robotę. Dzięki!

  OdpowiedzUsuń