Wszystkie publikowane na blogu opinie są opiniami subiektywnymi.

Szukaj na tym blogu

4 czerwca 2014

Lek w podróż - LocomotivDziś napiszę o reklamie która w całości mi się spodobała. Jest to rzadkość, bo przeważnie zawsze znajdę choć małe "coś" żeby się przyczepić. O czym mowa? O nowej reklamie Locomotiv. Jest prosta, zabawna i ma pozytywny wydźwięk.

Gama produktów Locomotiv zawiera:


 • drażetki
 • tabletki do ssania
 • syrop
Preparaty zawierają wyciąg z kłącza imbiru. Imbir znany jest znaną rośliną leczniczą. Między innymi działa przeciwwymiotnie. Dużym plusem jest fakt, że preparaty te nie będą powodowały u dziecka senności, jak to bywa po Aviomarinie. Jest to też dobra opcja dla małych dzieci (od 3 roku życia). Aviomarin posiada rejestrację dopiero od 6 r.ż.

Ważny jest tez wg mnie słodki smak. W przypadku formy doustnej, do połknięcia, ułatwieniem jest drażowanie. Nie każdy lubi łykać szorskie, niesmaczne tabletki, a zwłaszcza dzieci;-)

W przypadku dorosłych dodam, że preparat może być stosowany także u osób z niestrawnością czy wrzodami żołądka. Tak się składa, że imbir również łagodzi powyższe dolegliwości.

Oby więcej takich reklam było:-)

PRAWDA: działanie przeciwwymiotne w chorobie lokomocyjnej, brak "splątania" po zażyciu leku
FAŁSZ: brak nieprawdziwych danych! :)

Przed spożyciem preparatu skonsultuj się z lekarzem bądź farmaceutą:-).

2 komentarze:

 1. Niestety nie jest prawdą że imbir można stosować w chorobie wrzodowej żołądka. Imbir jest przyprawą przeciwwskazaną osobom z refluksem i/lub chorobą wrzodową układu pokarmowego. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poproszę o źródło z którego zasięgnięta jest ta informacja. Opracowując post bazowałam m.in na "Rośliny lecznicze świata" B. van Wyk, M.Wink i tam jak najbardziej używa się go w chorobie wrzodowej.

   Usuń