Wszystkie publikowane na blogu opinie są opiniami subiektywnymi.

Szukaj na tym blogu

14 kwietnia 2014

Męski magnez MenMagMoja "ulubiona" firma, czyli twórcy serii Neomag wypuścili na rynek kolejną nowość. MenMag. Magnez dla mężczyzn. Esencja męskości w jednej tabletce.
Przyjrzyjmy się bliżej tej zacnej nowości:

MenMag

skład:

 • mleczan magnezu
 • glukonian cynku
 • wyciąg z korzenia Maca
 • witamina B6
Oprócz magnezu i witaminy B6, czyli znanego i oklepanego składu znanych od lat preparatów magnezu mamy dodatkowo składnik utrzymujący właściwy poziom testosteronu we krwi (cynk) oraz składnik pomagający w zachowaniu naturalnej aktywności seksualnej i energii (wyciąg z korzenia Maca). Informację zasięgnęłam z oficjalnej strony produktu MenMag. Jest tam nawet zakładka o męskim pierwiastku zwanym magnezem. Kurcze, a co z kobietami?! :-)

Ale dziś nie będzie samej krytyki. Trzeba przyznać wielkiego plusa za dobry wybór soli magnezu i cynku- są dobrze przyswajalne.

Co do działania cynku na poziom testosteronu, rzeczywiście istnieją badania naukowe na ten temat. Jednak bez obaw. Kobiety jak najbardziej mogą cynk stosować. Jest to sprawdzony lek wspomagający terapię przeziębienia, albo stosowany z powodzeniem przy przykrym oddechu;-)
Trzeba tu jednak zaznaczyć, że wzrost poziomu testosteronu nie zawsze powinien być pożądany u mężczyzn. Np problem łysienia polega na tym, że receptory w mieszkach włosowych są wrażliwe na wysoki poziom testosteronu co prowadzi do wypadania włosów. Zatem łysi mają więcej testosteronu niż włochaci;-) Poza tym produkcja hormonów jest na tyle złożonym procesem, że nie tylko cynk w nim uczestniczy. Może mieć jakiś wpływ, ale naprawdę tych związków jest o wiele, wiele więcej.

Sproszkowany korzeń Maca. Troszkę o nim poczytałam. Kolejna nowość dla mnie. Jakoś na farmakognozji nie spotkałam się z nim. Nadaje się mu bardzo dużo właściwości, od działania adaptogennego, po wspomaganie odporności. Jeden ze związków czynnych można ostrożnie zaliczyć do "afrodyzjaków". W małych ilościach jest bezpieczny dla każdego. W większych...cóż, w połączeniu z dietą ubogą w jod, może doprowadzić do powstania wola.

Minus za bycie suplementem diety. 

Podsumujmy:

PRAWDA: dobrze przyswajalny magnez i cynk. Składnik który może być uważany za hipotetyczny "afrodyzjak". 
FAŁSZ: męski. 

Przed spożyciem produktu skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą;-)


5 komentarzy:

 1. "Np problem łysienia polega na tym, że receptory w mieszkach włosowych są wrażliwe na wysoki poziom testosteronu co prowadzi do wypadania włosów. Zatem łysi mają więcej testosteronu niż włochaci;-)". Fajnie się Ciebie czyta, przy czym ten fragment nie jest prawdą. To kwestia wrażliwości na dihydrotestosteron, a nie nadmiar testosteronu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam 70 lat, byłem i jestem aktywny seksualnie, ale po leku na nadciśnienie pogorszyła się nieco jakość, szczególnie twardość. MenMag zauważyłem przypadkowo w Rossmanie i lekko nieufny postanowiłem spróbować. O dziwo! To działa!
  Może to kwestia indywidualnych oddziaływań ale u mnie juz po tygodniu sprawdził się zaskakująco dobrze a nawet b.dobrze. Polecam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem zawiedziony działaniem tego produktu dużo lepsze działanie zaobserwowałem biorąc Testomag firmy Olimp. Nic innego jak na razie nie mogę polecić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Trudno jest zdecydowac się na jeden produkt. Wiele produktów jest ciągle reklamowanych w mediach, a w samej aptece wybór jest ogromny. W moim wypadku to był strzał w dziesiątke. Produkt jest bardzo skuteczny i w korzystnej cenie.

  OdpowiedzUsuń