źródło: www.i-apteka.pl
Suplement diety Asequrella był obecny na rynku od jakiegoś czasu. Była to taka ciekawostka, w moim odczuciu troszkę do pośmiania się. Na dzień dzisiejszy zwykła Asequrella zniknęła. Na jej miejsce pojawiła się Asequrella forte. Czyżby słaba sprzedaż wpłynęła na to? Jakby nie patrzeć nisza jest, nazwa już znana więc można w to miejsce coś wstawić.
Skąd w ogóle taki produkt? Co raz więcej kobiet w wieku rozrodczym sięga po doustną antykoncepcję. Jedna tabletka dziennie reguluje cykl menstruacyjny i hamuje owulację. To tak w skrócie. Ludzkie hormony to ulotna materia. Działają w niezwykle małych stężeniach. A ich wahania liczbowe na poziomie trzeciego miejsca po przecinku w skali grama już dają się odczuć. Wystarczy lekko za duże stężenie jednego z nich i cały szereg negatywnych odczuć się pojawia. Żeńskie hormony płciowe są budowy sterydowej. Co to oznacza w praktyce? Jeśli kobieta stosuje antykoncepcję hormonalną, to po jakimś czasie pojawią się działania niepożądane typowe dla grupy leków o budowie sterydowej.
Takie działania niepożądane to zatrzymanie wody w organizmie, wzrost masy ciała, problemy żołądkowo-jelitowe. Występuje także spadek libido. Jest to między innymi związane z faktem, że w ciągu cyklu hormony podlegają wahaniom. Przy stosowaniu antykoncepcji codziennie dostarczamy tą samą dawkę hormonów, zatem nie podlegają one wahaniom. Oczywiście tutaj uprościłam z tą jedną tabletką dziennie. Takie leki stosuje się albo w cyklu 21 dni brania tabletki+ 7 dni przerwy albo 28 dni brania bez przerwy.
W którym momencie może pójść coś nie tak? "Coś nie tak" czyli tabletka nie zadziała tak jak powinna i dojdzie do zapłodnienia. Najbardziej krytyczny moment to właśnie koniec 7 dniowej przerwy i początek nowego cyklu brania tabletki. Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy,że nawet jednodniowa zwłoka już może mieć duże znaczenie. Podczas tych 7 dni przerwy występuje tak zwane krwawienie z odstawienia tabletek. Nie mylić z normalną "menstruacją". Jest to też czas w którym jajniki mogą rozpocząć normalną pracę, jeśli im dopomożemy 1-2 dniowym spóźnieniem...cóż.
Ale miało być o Asequrelli forte. Skład preparatu:
- wyciąg z korzenia Maca
- wyciąg z korzenia żeń-szenia
- owoc opuncji figowej
- wyciąg z alg brunatnych
- wyciąg z pestek winogron
- wyciąg z zielonej herbaty
- wyciąg z kłącza imbiru
- wyciąg z korzenia mniszka lekarskiego
- wyciąg z ostryżu długiego
- witamina B6
Huh, dużo tego! O wiele więcej niż w zwykłej Asequrelli. Jeśli wierzyć reklamie (ha!) suplement diety "stymuluje popęd seksualny, zmniejsza wagę ciała i do tego chroni wątrobę i usuwa nadmiar wody z organizmu. Asequrella forte skutecznie rozwiązuje problemy towarzyszące antykoncepcji hormonalnej".
Jest takie powiedzenie: "Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego". Dość dużo wyzwań jak na jedną tabletkę. Do tego "rozwiązuje problemy"- no proszę, era inteligentnych tabletek właśnie się rozpoczęła. W ogóle to jakie problemy? Ostatnimi czasy to słowo, jest nadużywane. Kiedyś miało się kłopoty...problemy były na o wiele większą skalę. A tu problemy z antykoncepcją? Otóż te "problemy" mają swoją naukową nazwę- działania niepożądane albo skutki uboczne jak kto woli. Każdy lek je ma. Suplementy z pewnością też (ale że nikt tego nie bada to i nie wiadomo jakie).
Przyczepię się do "działania ochronnego na wątrobę". Małymi literkami na dole ekranu informacja - Wynika z właściwości ostryżu. Z tego co mi wiadomo, to ostryż, czyli kurkuma działa żółciotwórczo i żółciopędnie. Przy problemach z trawieniem jak najbardziej, przy regeneracji wątroby? Ta roślina tak nie działa. Poza tym co oznacza "chroni wątrobę"? Pisałam już o tym przy okazji preparatu
Proliver.
Na popęd seksualny ma tutaj działać żeń-szeń. Z nim też jest zabawnie, bo w zależności w jakim jest preparacie to takie zyskuje właściwości: tonizujące, energetyzujące, dodające witalności, stymulujące seksualnie. Z właściwości "dodawania energii" jest znany. Ale należy pamiętać, aby przyjmować go rano. Przyjęcie wieczorne może skutkować np problemami z zaśnięciem.
Za usunięcie wody z organizmu odpowiada zielona herbata i mniszek. Ale nie oszukujmy się, ona nie wyparuje:-) Dlatego proponuję po raz kolejny stosowanie rano, ponieważ będziemy w nocy biegać do toalety, a nereczki będą pracować pełną parą...
Słowo końcowe. Mamy kobietę, która decyduje się na doustną antykoncepcję. Czyli już regularnie będzie brała 1 tabletkę dziennie. Reklama namawia na kolejną, Asequrelle, bo trzeba zapobiegać problemom. czyli już mamy 2 tabletki na dobę. A może się okaże, że magnez by trzeba było brać, a czuję się niewyraźnie i witaminkę C sobie wezmę....i jeszcze tran....i robi nam się 3, 4, 5...tabletek na dobę u osoby zdrowej. Czy taka reklama nie jest namawianiem do lekomanii?
Może lepiej poczekać poobserwować, czy te "problemy" w ogóle się pojawią. A inna rzecz, że trzeba się z tym też po prostu liczyć, że nie będzie tak jak przed braniem tabletek. W końcu to tabletki antykoncepcyjne lek, i nie taki obojętny, zmienia cały cykl hormonalny kobiety...